Halloween Babeczki Nietoperze

spot_img

Dziś zapraszam na halloweenowe babeczki nietoperze :) Składniki do przygotowania tego przepisu można potraktować dość elastycznie – nie znajdziecie cukrowych koralików? można zastąpić je kokosem, lub samodzielnie zrobioną posypką. Nie macie kuwertury czekoladowej? Równie dobrze spisze się gotowa polewa. Jedyne co ogranicza Was w przygotowaniu babeczek to wyobraźnia! Jako bazę wykorzystałam proste babeczki waniliowe. Halloween Babeczki Nietoperze

Jeśli szukacie inspiracji na inne słodkości na Halloween zapraszam Was serdecznie do zajrzenia do wpisów z przepisami na babeczki z przeróżnymi dekoracjami, takimi jak mumie, pająki, duszki czy potworki. A także tort Oreo z pająkami i strasznie smaczne przekąski na słono ;)

Halloween Babeczki Nietoperze

Składniki na proste babeczki waniliowe

+ serek mascarpone, gotowa polewa czekoladowa lub kuwertura, cukrowe koraliki (można wykorzystać cukrowe posypki lub kolorowy kokos – jak go zrobić można zobaczyć w tym wpisie).

Halloween Babeczki Nietoperze – jak to zrobić?

Oczy możecie zrobić na dwa sposoby: z domowej masy cukrowej i czekolady lub z białego lukru (wystarczy zrobić go z połowy podanych składników). W obydwu przypadkach można zrobić sobie zapas, dobrze wysuszyć i przechowywać w szczelnym pudełku.

Babeczki przygotowujemy według przepisu i odstawiamy do ostygnięcia.

Babeczki smarujemy warstwą serka mascarpone (można użyć też dowolnego kremu, ale wtedy babeczki posypane cukrową posypką będą bardzo słodkie). Posmarowane babeczki maczamy w cukrowej posypce lub kolorowym kokosie.

Resztę serka przekładamy do małego woreczka – będzie potrzeby jako klej.

Oczy dla nietoperzy zrobiłam z lukru królewskiego i czekoladowej kuwertury. Wystarczy przełożyć lukier do niedużego woreczka strunowego i wyciskać małe krople na papier do pieczenia, kiedy lukier wyschnie dodajemy czarne źrenice z rozpuszczonej kuwertury czekoladowej. Tak samo można przygotować kły dla nietoperzy.

Z gotowej polewy czekoladowej robimy skrzydełka. Rozpuszczamy czekoladę i wyciskamy na papier do pieczenia malując skrzydełka (można zrobić sobie szablon i podłożyć pod papier). Skrzydełka nie mogą być zbyt duże, bo nie będą chciały się trzymać na babeczkach.

Halloween Babeczki Nietoperze

Na gotowe babeczki przyklejamy czekoladą skrzydełka i malujemy brwi i różki.

Halloween Babeczki Nietoperze

Smacznego!

Po więcej słodkich zdjęć zapraszam na mój Instagram :)

Wasze ulubione:

Zobacz też: