Babeczki Minionki

spot_img

Bajki o Minionkach to jedne z najlepszych animowanych produkcji, które widziałam w ostatnim czasie, uwielbiam bajki, na które można pójść do kina z dzieckiem i nie męczyć się przez 1,5 godziny. Ba, na Minionki to bym poszła i bez dziecka ;) Dziś Babeczki Minionki, super prosta dekoracja, którą zrobicie z produktów dostępnych w każdym większym markecie. Do ich wykonania nie potrzeba też żadnych specjalnych cukierniczych akcesoriów. Babeczki upiekłam z przepisu na proste babeczki waniliowe, dodałam do wszystkich po kostce czekolady.

Babeczki Minionki

Składniki na babeczki

Składniki na krem budyniowy (wystarczy zrobić go z połowy podanych składników)

+ żółty barwnik spożywczy, pianki mini i standard, M&Msy lub podobne cukierki, czekolada do rozpuszczenia, wiórki kokosowe

Jak zrobić Babeczki Minionki?

Zaczynamy od zrobienia budyniu na krem, bo będzie potrzebował trochę czasu, żeby zupełnie się wystudzić. Babeczki przygotowujemy według przepisu i odstawiamy do ostudzenia.

Minionki 1

Do kremu możemy dodać kilka kropel barwnika spożywczego – wtedy nawet jeśli nie pokryjemy dokładnie babeczek kokosem i tak nie będzie tego widać. Do farbowania kremu i kokosu chciałam wykorzystać barwnik drOetkera, ale kolor był dość blady, dodałam więc odrobinę cukierniczych barwników w proszku (cała kuchnia żółta, ale było warto ;)). Żeby wygodnie pokolorować kokos wrzucamy go do woreczka strunowego, dodajemy barwnik i potrząsamy lub ugniatamy tak długo aż kolor będzie jednolity.

Minionki 2

Minionki 3

Z większych pianek odcinamy czystymi kuchennymi nożyczkami plasterki o grubości około 0,5 cm, mniejsze przecinamy na pół. Krem przekładamy do woreczka strunowego, można użyć dużej okrągłej tylki lub po prostu odciąć rożek worka.

Minionki 4

Wyciskamy sporą porcję kremu na babeczki (nie musi być równo, całość wyrówna się przy nakładaniu kokosu).

Minionki 5

Kokos przekładamy do miseczki, „maczamy” w niej babeczkę. Wyrównujemy dłonią, tak żeby otrzymać równą gładką, półokrągłą powierzchnię.

Minionki 6

Minionki 7

Na większe pianki przyklejamy roztopioną czekoladą brązowe M&Msy. Malujemy czekoladą na babeczkach paski gogli i uśmiechy. Przyklejamy pianki na czekoladę.

Minionki 8

Minionki 9

Minionki 10

Babeczki Minionki

Babeczki Minionki

Babeczki Minionki

Smacznego!

Po więcej słodkich zdjęć zapraszam na mój Instagram :)

Wasze ulubione:

31 KOMENTARZE

Zobacz też: