Fabryka czekolady w Rzymie

spot_img

Od czasu do czasu oprócz ciastkowych wpisów na ciastkożercach pojawiają się relację z różnych „słodkich miejsc”. Pokazywałam już Wam gdzie pójść na cupcake’i w Nowym Jorku (tu i tu), gdzie można kupić nawet najdziwniejsze foremki i cukrowe dekoracje (tutaj) i gdzie robi się przepiękne lukrowane ciasteczka (tu) :) Dziś przyszła pora na wyjątkowe miejsce… Ten weekend spędziłam z rodziną w Rzymie i z całym przekonaniem mogę Was zapewnić: warto znaleźć chwilę, żeby w plan wycieczki wpisać fabrykę czekolady i kawiarnio-czekoladziarnię SAID!

Na miejsce udało nam się dotrzeć późnym popołudniem, a zdjęcia robiłam telefonem (jak paparazzi! ;)) – całe szczęście magicznej atmosfery tego miejsca nie da się zepsuć. Fabryka czekolady SAID istnieje od 1923 z czasem stała się także sklepem i kawiarnio-czekoladziarnią.

Fabryka czekolady SAID 1

Na wolny stolik trzeba poczekać (mimo, że kawiarnia jest ogromna!), ale zdecydowanie warto. Na dzień dobry dostajemy szklankę wody i kartę z napojami – słodycze wybieramy samemu przy ladach, bo oferta zmienia się w zależności od pory roku.

Fabryka czekolady SAID 3

A jest w czym wybierać :) My zdecydowaliśmy się na dwa rodzaje ciasta: czekoladowo-gruszkowe z kawałkami orzechów i jabłkowo cynamonowe oraz na zestaw pralinek: pistacjową, sernik z polewą truskawkową i piernik w czekoladzie. Mimo mocnego postanowienia, że zamawiam gorącą czekoladę po zjedzeniu wszystkich tych słodyczy nie dałam już rady. Całe szczęście czekolady można spróbować także przy okazji ciasta – każde podawane jest z polewą do wyboru (ciemna czekolada, mleczna i biała).

Fabryka czekolady SAID 9

Fabryka czekolady SAID 7

Fabryka czekolady SAID 8

W drugiej części sklepu można było kupić słodkie prezenty lub zapasy na podwieczorek.

Fabryka czekolady SAID 10

Fabryka czekolady SAID 12

Fabryka czekolady SAID 13

Fabryka czekolady SAID 14

Fabryka czekolady SAID 16

Kto nie chciałby dostać takiego prezentu na Święta? ;)

Fabryka czekolady SAID 15

Fabryka czekolady SAID 17

Stare formy do robienia czekoladowych pralinek są teraz elementem wystroju.

Fabryka czekolady SAID 5

Fabryka czekolady SAID 11

Podobnie niektóre nieużywane już maszyny…

Fabryka czekolady SAID 19

ciastkożercy.pl

Wasze ulubione:

2 KOMENTARZE

Zobacz też: