Tort z truskawkami

Tort z truskawkami 16

Tort z truskawkami 13

Czym byłby Truskawkowy Weekend bez choćby jednego tortu z truskawkami? Proponuję klasykę: puszysty biszkopt, delikatny krem z bitej śmietany i serka mascarpone, poncz z soku pomarańczowego i oczywiście świeże truskawki – czego chcieć więcej? :)

Przepis na prosty biszkopt

Składniki na krem:

200 ml śmietany kremówki
250 g serka mascarpone
2 łyżki cukru pudru
1 ŚmietanFix

+pomarańcza, świeże truskawki

Biszkopt przygotowujemy według przepisu. Można upiec go sobie dzień wcześniej.

Tort z truskawkami 1

Mocno schłodzoną śmietanę kremówkę (można włożyć ją przed ubijaniem na chwilę do zamrażarki) ubijamy na sztywno z cukrem pudrem, dodajemy serek mascarpone, miksujemy do uzyskania jednolitej konsystencji. Dodajemy ŚmietanFix i miksujemy, tak żeby wymieszał się dokładnie z całym kremem. Jako „utrwalacz”  zamiast ŚmietanFixa można użyć żelatyny lub bitej śmietany w proszku (proszek, który dodaje się do mleka, żeby dało się je ubić jak śmietanę).

Tort z truskawkami 3

Wyciskamy sok z pomarańczy. Biszkopt przekrawamy na dwa równe blaty, można ułożyć je sobie na kawałkach papieru do pieczenia, żeby łatwiej było je przesuwać po stole.

Tort z truskawkami 4

Przecięte biszkopty nasączamy sokiem z pomarańczy, dobrze robić to od strony, która była przecięta, wtedy sok łatwiej wsiąknie w ciasto.

Tort z truskawkami 5

Na dolny blat nakładamy warstwę kremu śmietankowego i układamy pokrojone na kawałki truskawki.

Tort z truskawkami 6

Tort z truskawkami 7

Przykrywamy drugim blatem, nakładamy krem i dekorujemy truskawkami. Na koniec układamy na górze kilka listków świeżej mięty.

Tort z truskawkami 8

Tort z truskawkami 9

Tort z truskawkami 10

Tort z truskawkami 12

Tort z truskawkami 13

Tort z truskawkami 15

Tort z truskawkami 20

Smacznego!

ciastkożercy.pl