Babeczki snickersy to wbrew pozorom dziecinnie prosta propozycja. Dowolne babeczki czekoladowe (u mnie z przepisu na mocno czekoladowe) można w kilka chwil zamienić w mini snickersowe przekąski nakładając różyczki z kremu.

Składniki na babeczki mocno czekoladowe

Składniki na krem snickers:

500 g serka mascarpone
0,5 tabliczki czekolady
2 łyżki masła orzechowego
1 łyżka kremu czekoladowego (np. Nutelli)

Babeczki przygotowujemy według przepisu. Po upieczeniu odstawiamy do ostygnięcia. Powinny mieć dużo czasu, żeby dobrze się ostudzić zanim zaczniemy nakładać krem.

Babeczki snickers 9

Babeczki snickers 8

Babeczki snickers 7

Do nakładania kremu dobrze jest wykorzystać dzióbek (tylkę) z dużą gwiazdką.

Babeczki snickers 6

Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej lub w mikrofalówce i odstawiamy do ostygnięcia.

Babeczki snickers 5

Tylkę wkładamy do worka cukierniczego, a całość do dużej szklanki. Brzegi worka smarujemy (nie musi być równo i tak wszystko wymiesza się przy wyciskaniu) z jednej strony masłem orzechowym z drugiej kremem czekoladowym – ja użyłam Lindt. Nie można wykorzystać do tego rozpuszczonej czekolady, ponieważ zastygnie i nie będzie dało się jej wycisnąć z worka.

Babeczki snickers 10

Serek mascarpone dzielimy na dwie części (ja miałam po prostu dwa opakowania po 250 g). Do jednej części dajemy rozpuszczoną czekoladę i dokładnie mieszamy, do drugiej masło orzechowe.

Babeczki snickers 4

Obydwa kremy nakładamy do worka cukierniczego. Jak to zrobić? Pomocny może być ten wpis. W zależności od tego jak duży mamy worek możemy wszystko zrobić za jednym razem lub podzielić krem na dwie tury i dwa razy napełnić worek – nie szkodzi, że kolory trochę się zmieszają.

Babeczki snickers 3

Krem nakładamy na ostudzone babeczki. Kolory będą się mieszać różnie, więc każda babeczka będzie jedyna w swoim rodzaju :)

Babeczki snickers 2

Babeczki snickers

Smacznego!

ciastkożercy.pl