Potwory i Spółka – Mike Wazowski

spot_img

Dawno, dawno temu w odległym Monstropolis… choć do Halloween zostało jeszcze trochę czasu, dobrze mieć w zanadrzu garść dobrych pomysłów. Dziś mam dla Was Mike’a Wazowskiego z Potworów i Spółki. Bo nie wszystkie potwory muszą być straszne :) Jako bazę wykorzystałam proste babeczki waniliowe, można dodać do nich kostkę czekolady, orzechy czy nawet ulubione draże (M&Msy?). Przyda się także krem – tutaj skorzystałam z przepisu na krem maślany i mimo tego, że nie jest on moim ulubionym kremem, bardzo dobrze nadaje się pod masę cukrową. Wystarczy, że zrobicie go z połowy podanych składników. Masę cukrową można przykleić na babeczki również rozpuszczoną czekoladą (najlepiej białą, żeby nie prześwitywała), trudniej uzyskać idealnie gładkie wykończenie, ale jest to dużo smaczniejsza opcja. Masę cukrową można zrobić samemu w domu, choć jej zafarbowanie na intensywne kolory barwnikami może być już trudne. Poniżej podaję Wam przepis na domową masę, ale mój potworek jest zrobiony z kupnej. Potwory i Spółka – Mike Wazowski.

Potwory i Spółka - Mike Wazowski

Przepis na babeczki

Przepis na krem

Przepis na domową masę cukrową

Potwory i Spółka – Mike Wazowski – jak to zrobić?

Po upieczeniu babeczki odstawiamy, żeby ostygły. Muszą być zupełnie zimne zanim zaczniemy je dekorować – w przeciwnym razie rozpuszczą krem.

Smarujemy babeczkę cienką warstwą kremu – można to zrobić zwykłym nożem do masła.

Masę cukrową ugniatamy chwilę w dłoniach, żeby zmiękła. Jeśli używamy domowej masy cukrowej, będziemy potrzebować barwników spożywczych. Jasnozielony kolor uzyskamy dodając do masy po kropli zielonego i żółtego barwnika. Farbując masę, ugniatamy ją tak długo, aż kolor będzie jednolity.

Rozwałkowujemy masę cukrową na cienki placek podsypując w razie potrzeby cukrem pudrem lub mąką ziemniaczaną. Z masy wykrawamy kółko o średnicy nieco większej niż średnica babeczki i przyklejamy je na krem lekko dociskając dłonią.

Potwory i Spółka - Mike Wazowski

Potwory i Spółka - Mike Wazowski

Potwory i Spółka - Mike Wazowski

Do zrobienia oka potrzebujemy 3 kulki – największą białą, średnią zieloną i małą czarną. Na koniec możemy przykleić jeszcze mały biały cukrowy koralik.

Potwory i Spółka - Mike Wazowski

Uśmiech potwora wycinamy szklanką z czarnej masy cukrowej, dodajemy 6 małych białych kulek na zęby.

Potwory i Spółka - Mike Wazowski

Z szarej masy cukrowej formujemy dwa małe stożki i przyklejamy w miejscu rogów.

Potwory i Spółka - Mike Wazowski

Potwory i Spółka - Mike Wazowski

Smacznego!

Po więcej słodkich zdjęć zapraszam na mój Instagram :)

Wasze ulubione:

4 KOMENTARZE

Zobacz też: