Babeczki Księżniczki

Księżniczki 15

Która mała dziewczynka nie marzy o takich urodzinowych babeczkach? :) A może dostanie takie na zbliżający się Dzień Dziecka? Śliczne muffinki z Księżniczkami Disney’a z powodzeniem mogą zastąpić nawet tort, a ich przygotowanie jest znacznie prostsze. Prawdę mówiąc, najwięcej czasu zajęło mi znalezienie i wydrukowanie sylwetek Księżniczek, w końcu skorzystałam ze wzoru z tej strony jakość nie powala, ale każda Księżniczka stoi osobno, więc bez problemu można je wyciąć. Sylwetki najlepiej wydrukować na grubszym papierze – z bloku technicznego lub tekturki, jeśli udałoby się Wam jeszcze zalaminować kartkę po wydrukowaniu byłoby idealnie, jeśli nie, dekoracje dobrze jest dołożyć na babeczki dopiero przed podaniem, żeby papier nie miał zbyt dużo czasu, żeby rozmięknąć.

Składniki na proste babeczki waniliowe

Składniki na krem śmietankowy (Dobrze dodać dodatkową łyżeczkę żelatyny, żeby krem był bardziej stabilny, ponieważ trzeba będzie go jeszcze zafarbować barwnikiem spożywczym. Barwnik dodajemy pod koniec ubijania kremu, całość wstawiamy do lodówki, żeby dobrze się schłodziła i stężała.)

Wycinamy Księżniczki i obcinamy znaczną część sukienek – widoczna będzie część tylko od pasa w górę. Z tyłu przyczepiamy taśmą klejącą patyczki do lizaków lub patyczki do szaszłyków.

Księżniczki 1

Księżniczki 2

Krem przekładamy do małych miseczek i dodajemy barwniki spożywcze. Ja użyłam barwników w żelu i w proszku, zdecydowanie odradzam barwniki w płynie ponieważ mogą zbytnio rozcieńczyć krem. Część kremu odkładamy do osobnej miseczki i nie dodajemy żadnego barwnika – będzie potrzeby, żeby zrobić drugi odcień na sukienkach.

Księżniczki 3

Księżniczki 4

Księżniczki 5

Do wyciśnięcia różyczek na babeczkach najlepiej wybrać tylkę (dzióbek) do szprycy w kształcie zamkniętej gwiazdki. Worek cukierniczy lub worek strunowy wkładamy do szklanki, nakładamy do środka biały krem smarując wnętrze worka, następnie nakładamy kolorowy krem. Dzięki dwóm kolorom kremu sukienki księżniczek będą miały różne odcienie.

Księżniczki 6

Księżniczki 7

Księżniczki 8

Różyczki nie muszą być idealne, ważne żeby zrobić około trzech okrążeń kremem, tak żeby spódniczki Księżniczek były dość wysokie.

Księżniczki 9

Przed nałożeniem dekoracji babeczki można dodatkowo schłodzić w lodówce.

Księżniczki 10

Księżniczki 11

Księżniczki 12

Księżniczki 15

Smacznego!

ciastkożercy.pl