Babeczki Księżniczki

Babeczki księżniczkiBabeczki księżniczki

Babeczki księżniczki – która mała dziewczynka nie marzy o takich na urodziny? :) Śliczne muffinki z Księżniczkami Disney’a z powodzeniem mogą zastąpić nawet tort, a ich przygotowanie jest znacznie prostsze. Prawdę mówiąc, najwięcej czasu zajęło mi znalezienie i wydrukowanie sylwetek Księżniczek, w końcu skorzystałam ze wzoru z tej strony jakość nie powala, ale każda Księżniczka stoi osobno, więc bez problemu można je wyciąć. Sylwetki najlepiej wydrukować na grubszym papierze – z bloku technicznego lub tekturki, jeśli udałoby się Wam jeszcze zalaminować kartkę po wydrukowaniu byłoby idealnie, jeśli nie, dekoracje dobrze jest dołożyć na babeczki dopiero przed podaniem, żeby papier nie miał zbyt dużo czasu, żeby rozmięknąć.

Z podanych proporcji przygotujecie 12 sztuk babeczek.

Jeśli szukacie innych inspiracji na przyjęcie dla małej księżniczki zapraszam Was do zajrzenia do wpisu z przepisem na tort w kształcie Elzy z Krainy Lodu. A najlepsze przepisy na urodzinowe babeczki dla dzieci znajdziecie tutaj.

Babeczki księżniczki

Składniki na proste babeczki waniliowe

Składniki na krem śmietankowy (wystarczy zrobić go z połowy podanych składników)

Babeczki księżniczki – jak to zrobić?

Wycinamy Księżniczki i obcinamy znaczną część sukienek – widoczna będzie część tylko od pasa w górę. Z tyłu przyczepiamy taśmą klejącą patyczki do lizaków lub patyczki do szaszłyków.

Krem przekładamy do małych miseczek i dodajemy barwniki spożywcze. Ja użyłam barwników w żelu i w proszku, zdecydowanie odradzam barwniki w płynie ponieważ mogą zbytnio rozcieńczyć krem. Część kremu odkładamy do osobnej miseczki i nie dodajemy żadnego barwnika – będzie potrzeby, żeby zrobić drugi odcień na sukienkach.

Księżniczki 5

Do wyciśnięcia różyczek na babeczkach najlepiej wybrać tylkę (dzióbek) do szprycy w kształcie zamkniętej gwiazdki. Worek cukierniczy lub worek strunowy wkładamy do szklanki, nakładamy do środka biały krem smarując wnętrze worka, następnie nakładamy kolorowy krem. Dzięki dwóm kolorom kremu sukienki księżniczek będą miały różne odcienie.

Różyczki nie muszą być idealne, ważne żeby zrobić około trzech okrążeń kremem, tak żeby spódniczki Księżniczek były dość wysokie.

Przed nałożeniem dekoracji babeczki można dodatkowo schłodzić w lodówce.

Babeczki księżniczki

Babeczki księżniczki

Babeczki księżniczki

Smacznego!

Po więcej słodkich zdjęć zapraszam na mój Instagram :)