Giełda Staroci w Bytomiu

spot_img

Dziś wpis zupełnie z innej beczki, a może nie tak do końca z innej – bo nie o tym co się je, ale w czym i na czym :) W każdy pierwszy piątek i sobotę miesiąca organizowany jest w Bytomiu Targ Staroci – nie lada gratka dla kolekcjonerów i zbieraczy wszelakich, ale też dla tych, którym marzy się wzbogacenie swojej kuchni o nietuzinkowy talerz, filiżankę czy dzbanek. Bytomski targ jest jednym z największych jakie organizuje się w naszym kraju, nie dziwi zatem, że ściąga entuzjastów staroci nie tylko z Polski, ale też zza granicy. Dziś kilka szybkich (zdjęcia z telefonu ;)) migawek, co też można zobaczyć w tym miejscu w Bytomiu, a także to, co udało mi się wyszperać (wkrótce także na nowych zdjęciach z przepisami! :)).

Stoiska rzadko kiedy organizowane są według jakiegoś konkretnego klucza wyglądają raczej jakby ktoś wygarnął zawartość starej szafy/piwnicy/strychu na prowizoryczny stolik lub prosto na kocyk.

Giełda staroci w Bytomiu 4

Konia z rzędem dla śmiałka, który skompletuje z tego cały zestaw ;)

Giełda staroci w Bytomiu 5

Wśród zakurzonych woluminów można zleźć takie perełki jak słownik polsko-serbsko-chorwacki (tak, tak studenci filologii niszowych, to w takich miejscach szuka się książek).

Giełda staroci w Bytomiu 8

Wśród moich łupów – dzbanuszek/konewka. Czyżby na mleko? (Ignorancja mieszczucha, który w życiu prawdziwej krowy nie widział…)

Giełda staroci w Bytomiu 9

Śliczny różowy serwis urzekł mnie od pierwszego wejrzenia!

Giełda staroci w Bytomiu 7

Wyszorowane i wypłukane w całej okazałości :)

Giełda staroci w Bytomiu 10

Giełda staroci w Bytomiu 12

Giełda staroci w Bytomiu 11

ciastkożercy.pl

Wasze ulubione:

2 KOMENTARZE

Zobacz też: