Babeczki z piłką

Dzisiaj chciałam pokazać Wam babeczki z piłką i koszulkami piłkarskimi, które na pewno spodobają się małym fanom futbolu :) Może też być to świetna propozycja na słodki prezent na Dzień Chłopaka. Proste waniliowe muffinki z kawałkami czekolady ozdobiłam trawą z kremu budyniowego i piłkami z masy cukrowej. Do zrobienia trawy wykorzystałam tylkę 233 z Wiltona, dobrze spisze się jednak też jakakolwiek w kształcie małej gwiazdki. Masę cukrową można przygotować samemu (link do przepisu poniżej) ja dzisiaj jednak wykorzystałam kupną, ponieważ ciężko z barwników uzyskać intensywne ciemne kolory jak czarny czy czerwony.

Babeczki z piłką

Składniki na proste babeczki waniliowe

dodałam dropsy czekoladowe, można dać pokrojoną na kawałki czekoladę

Składniki na krem (wystarczy zrobić go z połowy podanych składników)

Domowa masa cukrowa

Babeczki z piłką – jak to zrobić?

Babeczki przygotowujemy według przepisu. Zanim zaczniemy je dekorować trzeba upewnić się, że są dobrze ostudzone, w przeciwnym razie rozpuszczą krem. Warto ostudzić je na kratce, żeby nie przestały być chrupiące. Krem budyniowy przygotowujemy według przepisu i farbujemy barwnikiem spożywczym – najlepiej do tego nadadzą się barwniki w żelu lub proszku, te w płynie mogą za bardzo rozcieńczyć krem lub nawet sprawić, że zacznie się rozwarstwiać.

Do przygotowania trawiastej dekoracji wykorzystałam tylkę Wilton 233.

Krem przekładamy do worka cukierniczego lub zwykłego worka strunowego (te, które widzicie na zdjęciach kupiłam w Ikei). Żeby ułatwić sobie przekładanie kremu worek można włożyć do dużej szklanki.

Babeczki smarujemy najpierw cienką warstwą kremu, dzięki temu trawa będzie miała do czego się przyczepić.

Z masy cukrowej formujemy ozdoby, ja zdecydowałam się na piłki i koszulki (nie miałam foremki koszulki, więc trzeba było improwizować). Piłki u mnie to półkule – wystarczy uformować kulkę, przeciąć ją na pół ostrym nożem i lekko wyrównać brzegi.

Z kolorowej masy cukrowej dodajemy detale, poszczególne elementy można skleić ze sobą używając odrobiny wody.

babeczki z piłką

babeczki z piłką

babeczki z piłką

babeczki z piłką

Smacznego!

Po więcej słodkich zdjęć zapraszam na mój Instagram :)