Łyżeczki z czekolady

spot_img

Zdarzyło Wam się kiedyś kupić jakiś kuchenny gadżet i nigdy go nie użyć? Mnie niestety czasami się zdarza. Tak było np. z formą na cakepopsy, którą wykorzystałam raz – i to wcale nie do lizaków z ciasta ;) Ostatnio natknęłam się na sylikonową foremkę z łyżeczkami – jestem prawie pewna, że kupiłam ją w Tesco – naprawdę można znaleźć tam czasem świetne rzeczy na dziale cukierniczym! Przyszła więc i na nią kolej. Dzisiaj czekoladowe łyżeczki, które robiłam z myślą o Walentynkach – można podać je do kawy lub ciepłego mleka i zamieszać, żeby zrobić pyszną czekoladę na gorąco :) Łyżeczki, które widzicie na zdjęciach robiłam z mlecznej polewy czekoladowej, dzięki temu są bardziej trwałe, można użyć też zwykłej czekolady, ale wtedy łyżeczki trzeba przed podaniem przechowywać w lodówce.

Potrzebne będą:

ulubiona polewa czekoladowa lub czekolada
dowolne koraliki cukrowe/pianki marshmallow, krem czekoladowy (u mnie Nutella)

Polewę czekoladową rozpuszczamy zgodnie z instrukcją na opakowaniu, jeśli używamy czekolady można rozpuścić ją w kąpieli wodnej.

Czekoladowe łyżeczki 1

Wypełniamy formę i uderzamy nią kilka razy w blat, żeby uwolnić ewentualne pęcherzyki powietrza. Odstawiamy do zastygnięcia (jeśli robimy łyżeczki z czekolady, a nie polewy, wkładamy do lodówki).

Czekoladowe łyżeczki 2

Po zastygnięciu delikatnie wyciągamy z formy. Nie trzeba się przejmować jeśli któraś z łyżeczek złamie się przy wyciąganiu – można łatwo ją skleić używając rozpuszczonej czekolady.

Czekoladowe łyżeczki 3

Na gotowe łyżeczki nakładamy czekoladę i dekorację. Ja wykorzystałam Nutellę i rozpuszczoną białą czekoladę.

Czekoladowe łyżeczki 4

Żeby ułatwić sobie nakładanie czekoladę można przełożyć do malutkich woreczków strunowych.

Czekoladowe łyżeczki 5

Czekoladowe łyżeczki 6

Czekoladowe łyżeczki 7

Czekoladowe łyżeczki możemy podać razem z ciepłym mlekiem lub kawą.

Czekoladowe łyżeczki 9

Czekoladowe łyżeczki 8

Czekoladowe łyżeczki 14

Czekoladowe łyżeczki 13

Czekoladowe łyżeczki 11

Smacznego!

ciastkożercy.pl

Wasze ulubione:

Zobacz też: