Babeczki z Myszką Miki

spot_img

Już od pewnego czasu chciałam zrobić łaciate babeczki (niedawno mnie doedukowano, że mówi się na nie marmurki :). Dzisiaj więc dwukolorowe babeczki – z jasną i ciemną czekoladą oraz z dekoracją z Myszką Miki. Jako bazę wykorzystałam przepis na proste babeczki waniliowe, postanowiłam jednak ciemne ciasto zrobić z dodatkiem nie tylko kakao, ale też rozpuszczonej czekolady. Efekty możecie zobaczyć poniżej :)

Składniki na babeczki:

1,5 szklanki mąki
0,5 szklanki cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 szklanka mleka
0,5 szklanki oleju
2 łyżki kakao
0,5 tabliczki czekolady
1 jajko

+ciemna czekolada do zrobienia dekoracji

Składniki na krem:

250 g serka mascarpone
1/2 tabliczki ciemnej czekolady
1/4 tabliczki jasnej czekolady

Wszystkie suche składniki z wyjątkiem kakao mieszamy razem w misce.

Muffinki marmurki 1

Czekoladę rozpuszczamy w misce z 1/3 ilości mleka i kakao. Można zrobić to kładąc miskę na garnek z gotującą się wodą – wtedy będziemy mieć pewność, że nic się nie przypali.

Muffinki marmurki 2

Do wymieszanych suchych składników dodajemy resztę mleka, jajko i olej. Dokładnie mieszamy aż do uzyskania jednolitej masy.

Muffinki marmurki 3

Kiedy czekolada zupełnie się rozpuści odstawiamy ją do przestudzenia – żeby połączyć ją z resztą ciasta nie może być zbyt gorąca. Po przestudzeniu przekładamy do czekolady połowę białego ciasta i mieszamy aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

Muffinki marmurki 4

Nastawiamy piekarnik na temperaturę 200 stopni. Metalową formę do muffinek wykładamy papierowymi papilotkami. Jeśli nie mamy papilotek foremki możemy wysmarować masłem i wysypać bułką tartą. Nakładamy na zmianę białą i ciemną masę.

Muffinki marmurki 5

Pieczemy około 25-30 minut aż babeczki będą rumiane. Po wyciągnięciu z pieca można upewnić się czy babeczki na pewno są upieczone za pomocą drewnianego patyczka do szaszłyków. Wystarczy wbić go w środek, po wyciągnięciu nie powinien mieć przyklejonego surowego ciasta. Gotowe babeczki warto wyciągnąć z formy i obrócić „do góry nogami” lub poukładać na kratce, żeby ostygły. Znacznie łatwiej odkleić je wtedy od papierowych papilotek.

Muffinki marmurki 6

Czas, kiedy babeczki są w piecu możemy wykorzystać na przygotowanie kremu. Topimy ciemną i białą czekoladę. Dzielimy serek mascarpone na dwie części – większą i mniejszą. Większą część łączymy z ciemną czekoladą energicznie mieszając, mniejszą z białą. Obydwa kremu przekładamy do worka cukierniczego. Jak to zrobić? Można zobaczyć np. w tym wpisie.

Muffinki marmurki 7

Potrzebna będzie też dekoracja. Rozpuszczoną i lekko przestudzoną czekoladę przekładamy do woreczka strunowego. Odcinamy mały rożek i wyciskamy kontury Myszki Miki na papierze do pieczenia (można skorzystać z szablonu). Odstawiamy do całkowitego stężenia.

Muffinki marmurki 8

Przed nałożeniem kremu warto upewnić się czy babeczki są zupełnie zimne.

Muffinki marmurki 9

Na każdej babeczce wyciskamy różyczkę z kremu i dekorujemy czekoladkami w kształcie Myszki Miki.

Muffinki marmurki 10

Muffinki marmurki 12

Muffinki marmurki 13

Smacznego!

ciastkożercy.pl

Wasze ulubione:

6 KOMENTARZE

Zobacz też: