Zrób to sam: kwiatki z masy cukrowej

Od kiedy wypróbowałam przepis na domową masę cukrową jestem nim absolutnie zachwycona. Masa nie tylko „działa” bez sztucznych ulepszaczy, ale też świetnie smakuje. Jest w prawdzie mniej elastyczna niż kupna masa cukrowa, co może być przeszkodą przy wykonaniu bardzo małych lub precyzyjnych ozdób, ale jak pokaże Wam dzisiaj na proste kwiatki się nada :) W dzisiejszym wpisie zobaczycie krok po kroku jak zrobić proste kwiatki z masy cukrowej. Niektórzy twierdzili, że to piwonie, ale zdania są podzielone :) Każdy może w tym zobaczyć co tam chce. Podobnie jak w przypadku różyczek, które już kiedyś pojawiły się na blogu, nie potrzebujecie żadnych specjalnych wykrawaczek ani foremek  wystarczy szklanka lub kieliszek.

Domowa masa cukrowa dosyć szybko wysycha, jeśli zaczyna się kruszyć przy formowaniu ozdób wystarczy, że zwilżycie lekko ręce w wodzie i jeszcze raz zagnieciecie masę.

kwiatki z masy cukrowej

Składniki na domową masę cukrową

Jak zrobić kwiatki z masy cukrowej?

Po odpakowaniu z folii, masę cukrową ugniatamy przez chwilę w dłoniach, żeby zmiękła i stała się bardziej plastyczna.

babeczki piwonie 1

Ja zdecydowałam się na różowe kwiaty, dlatego dodałam do masy kilka kropel barwnika spożywczego.

babeczki piwonie 2

Masę rozwałkowujemy na stole na cienki placek podsypując w razie potrzeby cukrem pudrem lub mąką ziemniaczaną.

babeczki piwonie 3

Kieliszkiem lub foremką wycinamy pięć kółek.

babeczki piwonie 4

Składamy je na cztery, tak żeby powstały małe rożki, ważne, żeby nie dociskać brzegów, powinny być lekko pofalowane i imitować płatki. Wycięta kółka nie mogą leżeć zbyt długo na stole, bo wyschną i nie będzie się dało ich ładnie poskładać.

babeczki piwonie 6

Poszczególne kawałki kwiatka możemy połączyć ze sobą nakładając na krawędzie odrobinę wody. Jeśli jednak będziemy je nakładać na babeczkę z kremem, można to także zrobić w częściach.

babeczki piwonie 7

Ostatnie kółeczko zginamy na kilka części i nakładamy na górę kwiatka.

babeczki piwonie 8

babeczki piwonie 9

Gotowe kwiatki wykorzystałam jako dekorację prostych babeczek waniliowych z czekoladą. Przyczepiłam je na krem w podobnym kolorze, tak, żeby tworzył bazę dla kwiatka.

babeczki piwonie 11

babeczki piwonie 12

kwiatki z masy cukrowej

kwiatki z masy cukrowej

A tu jeszcze… Jak zrobić różyczki z masy cukrowej :)

Smacznego!

Po więcej słodkich zdjęć zapraszam na mój Instagram :)