Deser cappuccino ze świeżymi owocami

spot_img

Dla mnie kawa i ciastko ze świeżymi owocami to połączenie idealne. Dlatego myślę, że dzisiejszy deser spodoba się wszystkim, którzy zgadzają się ze mną w tej kwestii. Babeczki cappuccino, Nutella, świeże maliny i domowa masa cukrowa (o niebo lepsza w smaku od tej, kupnej) – wszystko razem nie tylko dobrze smakuje, ale też świetnie wygląda :)

Składniki na babeczki

Składniki na masę cukrową

+świeże maliny, Nutella (lub inny krem czekoladowy)

Owoce myjemy i odkładamy na ściereczkę, żeby wyschły.

deser cappuccino

Babeczki przygotowujemy według przepisu.

deser cappuccino 1

deser cappuccino 2

Parzymy kawę i odstawiamy, żeby ostygła.

deser cappuccino 3

deser cappuccino 4

deser cappuccino 6

Nastawiamy piekarnik na temperaturę 200 stopni. Metalową formę na muffinki wykładamy papilotkami lub smarujemy masłem i wysypujemy bułką tartą. Wypełniamy foremki do wysokości około 1 cm od brzegu zostawiając miejsce babeczkom, żeby wyrosły. Wstawiamy do nagrzanego piekarnika, pieczemy około 35 min.

deser cappuccino 7

deser cappuccino 8

Odstawiamy babeczki do ostygnięcia – nie muszą być zupełnie zimne, ale nie mogą być gorące, kiedy zaczniemy dekorowanie.

deser cappuccino 9

Masę cukrową wyciągamy z foli i ugniatamy chwilę w dłoniach aż stanie się miękka i plastyczna. Rozwałkowujemy ją na stole na cienki placek podsypując w razie potrzeby cukrem pudrem lub mąką ziemniaczaną. Wycinamy nożykiem długi pasek, powinien wystarczyć na owinięcie w całości babeczki.

deser cappuccino 11

Babeczka powinna mieć mniej więcej kształt walca, więc jeśli to konieczne można nieco przyciąć brzegi. Przyciętą babeczkę smarujemy na około Nutellą (lub rozpuszczoną czekoladą).

deser cappuccino 13

Owijamy babeczkę paskiem masy cukrowej przyklejając ją do czekolady.  Domowa masa cukrowa (z tego przepisu) jest nieco sztywniejsza od tej kupnej, dzięki temu bardzo dobrze nadaje się do tego zadania, ładnie utrzymuje kształt i nie zsuwa się z babeczki, jest jednak trochę mniej lepka, więc miejsce, gdzie trzeba połączyć brzegi może wymagać dodatkowej porcji czekolady.

deser cappuccino 12

Na górę babeczki nakładamy nieco czekolady i dekorujemy świeżymi owocami.

deser cappuccino 14

deser cappuccino 16

Smacznego!

ciastkożercy.pl

Wasze ulubione:

3 KOMENTARZE

Zobacz też: