Wiadomo, że najlepszym lekarstwem na długie jesienne wieczory jest… czekolada :) dlatego w ten weekend mam dla Was dwie czekoladowe propozycje. Pierwsza z nich to proste babeczki z pysznym kremem czekoladowym i dekoracją z ulubionych pralinek – ja wybrałam Ferrero ;)

Składniki na babeczki czekoladowe

Składniki na krem

250 g serka mascarpone
1 tabliczka czekolady

+ pralinki Ferrero do dekoracji

Suche składniki mieszamy razem w misce. Jajko, olej oraz mleko dodajemy do masy i dokładnie mieszamy. Do masy dodajemy pokrojoną w małe kawałki czekoladę lub dropsy.

Babeczki Ferrero 1

Babeczki Ferrero 2

Babeczki Ferrero 3

Nastawiamy piekarnik na temperaturę 200 stopni. Metalową formę do muffinek wykładamy papierowymi papilotkami. Jeśli nie mamy papilotek foremki możemy wysmarować masłem i wysypać bułką tartą lub zrobić papilotki samemu.Wypełniamy foremki ciastem do wysokości około 1 cm od brzegu zostawiając miejsce babeczkom, żeby wyrosły. Można zrobić to zwykłą łyżką, ale jeśli macie w domu nabieraczkę do lodów nadaje się do tego jeszcze lepiej. Blachę wstawiamy do nagrzanego piekarnika, pieczemy około 20 -25 min.

Babeczki Ferrero 5

Po wyciągnięciu z pieca można upewnić się czy babeczki na pewno są upieczone za pomocą drewnianego patyczka do szaszłyków. Wystarczy wbić go w środek, po wyciągnięciu nie powinien mieć przyklejonego surowego ciasta. Gotowe babeczki warto wyciągnąć z formy i obrócić „do góry nogami” lub poukładać na kratce, żeby ostygły.

Babeczki Ferrero 7

Serek wyciągamy wcześniej z lodówki, żeby miał temperaturę pokojową. Czekoladę na krem rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Kiedy nie jest już gorąca mieszamy energicznie mieszamy z serkiem do uzyskania jednolitej masy.

Babeczki Ferrero 6

Babeczki Ferrero 8

Krem wyciskamy na zupełnie przestudzone babeczki, ja wykorzystałam tylkę z dużym okrągłym otworem.

Babeczki Ferrero 9

Babeczki Ferrero 10

Babeczki Ferrero 11

Babeczki dekorujemy pralinkami, można dodatkowo dołożyć nieco rozpuszczonej czekolady.

Babeczki Ferrero 12

Babeczki Ferrero 13

Smacznego!

ciastkożercy.pl