Halloween Babeczki Potworki

Halloween Babeczki Potworki 12

Dzisiejsze babeczki pomógł mi zrobić mój kuzyn Krzyś (dzięki Krzysiu!), do przygotowania potworków wykorzystałam przepis na proste babeczki waniliowe, do każdej włożyłam po dwie kostki czekolady :) Świetny efekt daje wyciśnięcie kremu przez tylkę z małymi dziurkami, jeśli jednak takiej nie macie możecie zrobić podobną używając plastikowego worka cukierniczego (powinien być dość gruby), kawałka taśmy klejącej i szpilki. Końcówki worka nie ucinamy tylko zaginamy (około 1 cm) i przyklejamy taśmą klejącą, na powstałej prostej lini na końcu worka robimy dziurki szpilką lub pinezką, trzeba przy nich trochę posiedzieć – nie mogą być za małe, bo nie uda nam się wycisnąć kremu.

Składniki na babeczki

Składniki na krem

Składniki na lukier (wystarczy zrobić go z połowy podanych składników)

+barwniki spożywcze: żółty, czerwony, zielony (w proszku lub w żelu), kuwertura czekoladowa lub polewa czekoladowa

Babeczki po upieczeniu odstawiamy do ostudzenia. Krem farbujemy barwnikami spożywczymi, do tego przepisu użyłam barwników w proszku, są bardzo wydajne, ale trzeba być z nimi ostrożnym – ja żółty barwnik ścieram z kuchennych szafek do dziś. Kolory, które widzicie na zdjęciach to: jasno zielony: równe porcje żółtego i zielonego barwnika (zawsze lepiej dać za mało niż za dużo barwnika, barwnik nakładam wykałaczką), żółty: żółty i odrobina (!) czerwonego. Lukier przygotowujemy według przepisu. Do połowy dodajemy odrobinę czerwonego barwnika, przekładamy do woreczków strunowych.

Halloween Babeczki Potworki 1

Z białego lukru wyciskamy na papier do pieczenia kulki na oczy potworów, kiedy lukier lekko zastygnie dodajemy źrenice z kuwertury lub polewy czekoladowej (oczka można przygotować sobie na zapas i wykorzystać przy innych przepisach halloweenowych np. na tort z Oreo lub babeczki nietoperze). Różowym lukrem malujemy języki, odstawiamy do zastygnięcia na czymś okrągłym – np. na reszcie papieru do pieczenia jeśli mamy go w rolce.  W zależności od grubości ozdób będą potrzebowały godziny do kilku godzin na wyschnięcie, można je sobie przygotować dzień wcześniej.

Halloween Babeczki Potworki 2

Halloween Babeczki Potworki 3

Krem przekładamy do worka cukierniczego z tylką do robienia trawy lub włosków (Wilton 233). Żeby łatwiej nałożyć krem worek cukierniczy można włożyć do szklanki i wywinąć go na jej brzegach.

Halloween Babeczki Potworki 5

Włoski z kremu będą lepiej przyklejać się na babeczki jeśli wcześniej nałożymy na nie cienką warstwę nożem.

Halloween Babeczki Potworki 6

Włochate babeczki dekorujemy oczami i językami, przed podaniem przechowujemy w chłodnym miejscu.

Halloween Babeczki Potworki 7

Halloween Babeczki Potworki 8

Halloween Babeczki Potworki 9

Halloween Babeczki Potworki 10

Halloween Babeczki Potworki 12

Smacznego!

ciastkożercy.pl

  • Genialne! Od razu człowiek się uśmiecha :)

  • Wyglądają niesamowicie! Takie wesołe i kolorowe :) Na pewno zrobią wrażenie na nie jednym stole :)