Babeczki z piłkami 11

Z okazji zbliżającego się Euro chciałam pokazać Wam dzisiaj babeczki, które na pewno spodobają się małym fanom piłki nożnej :) Proste waniliowe muffinki z kawałkami czekolady ozdobiłam trawą z kremu budyniowego i piłkami z masy cukrowej. Do zrobienia trawy wykorzystałam tylkę 233 z Wiltona, dobrze spisze się jednak też jakakolwiek w kształcie małej gwiazdki. Masę cukrową można przygotować samemu (link do przepisu poniżej) ja dzisiaj jednak wykorzystałam kupną, ponieważ ciężko z barwników uzyskać intensywne ciemne kolory jak czarny czy czerwony.

Składniki na proste babeczki waniliowe (u mnie z dropsami czekoladowymi)

Składniki na krem (wystarczy zrobić go z połowy podanych składników)

Domowa masa cukrowa

Babeczki przygotowujemy według przepisu. Zanim zaczniemy je dekorować trzeba upewnić się, że są dobrze ostudzone, w przeciwnym razie rozpuszczą krem. Gotowy krem farbujemy barwnikiem spożywczym – najlepiej do tego nadadzą się barwniki w żelu lub proszku, te w płynie mogą za bardzo rozcieńczyć krem lub nawet sprawić, że zacznie się rozwarstwiać.

Babeczki z piłkami 1

Do przygotowania trawiastej dekoracji wykorzystałam tylkę Wilton 233.

Babeczki z piłkami 2

Krem przekładamy do worka cukierniczego lub zwykłego worka strunowego (te, które widzicie na zdjęciach kupiłam w Ikei). Żeby ułatwić sobie przekładanie kremu worek można włożyć do dużej szklanki.

Babeczki z piłkami 3

Babeczki smarujemy najpierw cienką warstwą kremu, dzięki temu trawa będzie miała do czego się przyczepić.

Babeczki z piłkami 4

Z masy cukrowej formujemy ozdoby, ja zdecydowałam się na piłki i koszulki (nie miałam foremki koszulki, więc trzeba było improwizować). Piłki u mnie to półkule – wystarczy uformować kulkę, przeciąć ją na pół ostrym nożem i lekko wyrównać brzegi.

Babeczki z piłkami 7

Babeczki z piłkami 5

Z kolorowej masy cukrowej dodajemy detale, poszczególne elementy można skleić ze sobą używając odrobiny wody.

Babeczki z piłkami 8

Babeczki z piłkami 13

Babeczki z piłkami 14

Babeczki z piłkami 15

Babeczki z piłkami 16

Smacznego!

ciastkożercy.pl